Příspěvky jsou řazeny chronologicky odspoda nahoru, takže nahoře jsou nejčerstvější.

Recenze na FEED THE FAIRIES v Metalopolisu, březen 2011
"Bečení ovcí a skotské dudy vás zavedou ke stolu, kde se rozjuchané melodie těsně lepí na skotačivou přímočarou rytmiku a ačkoliv skladby hodně čerpají z folklóru, báječně do nich sednou zpěvné české texty." celý článek zde.(-/-)

Recenze na FEED THE FAIRIES na Hard Music Base1, únor 2011
"Když se zastavím nad instrumentální složkou, tak musím uznat, že se jedná o velmi kvalitní kompozice..." celý článek zde.(-/-)

"Keltská" hudba v Česku, Reflex 3/2011, leden 2011
"V současnosti stojí za zmínku například pražská formace HAKKA MUGGIES. Hraje z větší části svébytné, velmi ostře nabroušené úpravy tradicionálů z příslušných, Kelty kdysi obývaných krajů a letos vydala výtečné nové album Feed The Fairies."

Recenze na FEED THE FAIRIES na Metal Foreveru , prosinec 2010
"A už vůbec to není tím, že by se Hakka Muggies snažili prvoplánově za každou cenu těžit z obliby folkových motivů v tvrdé hudbě. Z jejich nahrávky je totiž cítit prostá radost a zábava." celý článek zde.(8,5/10)

Recenze na FEED THE FAIRIES na webu Innocence, prosinec 2010
"Hakka Muggies se nevydali onou pomyslnou dálnicí vyšlapanou armádami kapel obohacujících svůj arzenál příměsí folku, naopak zvolili zarostlou lesní pěšinku..." celý článek zde.(7.06/10)

Report ze Samhainfestu v Mortemzinu, listopad 2010
"Vcelku příjemný keltský rock oslovil především svoji středověkou atmosférou a občasnými metalovými výpady." celý článek zde.

Recenze na FEED THE FAIRIES v časopise Spark,říjen 2010:
"Stylizovaně vychlastaný chraplák Martina Pobudy dodává jednoduchým, nikoliv však stupidním, rýmům kytaristy Erika Onody říz hospodské bezprostřednosti, Albrecht K. Smuten pak představuje pro změnu toho citlivějšího, leč méně výrazného z ústřední pěvecké dvojice, kterou doplňuje ještě houslistka Markéta Janatová." celý článek zde.(3/4)

Recenze na FEED THE FAIRIES na Metališti, srpen 2010:
"...naopak bych vyzdvihnul práci flétnisty kdekoli se objeví, jehož až art rockové pojetí, potěší příznivce starých YES." celý článek zde.(2/8)

Recenze na FEED THE FAIRIES na Fobia zinu, srpen 2010:
"Zase jsem skončil u zpěvu – podle mě je to prostě škoda, že je takový, jaký je..." celý článek zde.(7/10)

Recenze na FEED THE FAIRIES na Rockmagu, srpen 2010:
"...radost – živelnost – chuť pobavit posluchače i sebe. Dále nadšení pro tvorbu, hlavně žádná ramena ani nadřazenost..." celý článek zde.(-/-)

Recenze na FEED THE FAIRIES v magazínu Pařát, srpen 2010:
"Veliké překvapení! Pokud jste na tom byli jako já a neměli o HAKKA MUGGIES ani potuchy..." celý článek v srpnovém čísle.(od recenzenta -1, průměr redakce 2,5)

Recenze na FEED THE FAIRIES na Volumemaxu, červenec 2010:
"...toho nepochybně dostane alespoň bečení ovcí ke konci skladby..." celý článek zde.(7/10)

Recenze na FEED THE FAIRIES v Muzikusu, červenec 2010:
"...ty však v současnosti balí do nezřídka vyloženě hardrockových, ba místy až metalových riffů..." celý článek zde.(4/7)

Recenze na FEED THE FAIRIES na Music:pioneer, červenec 2010:
"Originální nápady flétny a violy jsou jinak rychle kráceny průměrným rockovým výkonem na úrovni české tragédie jménem „Kabát“..." celý článek zde.(-/-)

Recenze na FEED THE FAIRIES na R.U.M.zinu, červenec 2010:
"Roztříštěnému albu chybí ucelenější koncept a dost možná i více chytlavějších písní..." celý článek zde.(-/-)

Recenze na FEED THE FAIRIES na Blackzinu, červen 2010:
"...že ve svém žánru na české scéně, patří ke špičce." celý článek zde.(9,5/10)

Report z Dotočné v Exitu na Blackzinu z března 2010:
"Začalo to již před samotným vystoupením, když u stolu zakopla a málem si při pádu rozbila své elektrické housle..." celý článek zde.

Reportáž z mikulášského koncertu v Motoráji od Petra Korála na irockshock.net z prosince 2009:
"Dnes jde většinou o docela řízný bigboš, aniž by se vytratily ony elegantní a pro tvář skupiny naprosto určující keltské melodické ornamenty..." celý článek zde.

January 2009 Newsletter na move.shetland.org:
"How do you fancy some Stap? Or Hakka Muggies, maybe? And a sip or two of Whipkull? During December, a facsimile reprint of Margaret Stout's classic, Cookery for Northern Wives, was published..." celý článek zde.

Recenze na "Is fearr an bás" v magazínu Whiplash z května 2008:
"...melodie z Irska, Bretaně a Skotska s rockem, které vcelku často koketují i s metalem, alternativou či dokonce punkem. Jo tak tohle se mi fakt líbí..."
celý článek zde.

Reportáž z koncertu na Staré Pekárně v Brně na Superbeat.cz z 14.4.2008:
"Kapela z pódia vysielala jednu vlnu energie za druhou, a akýsi bojovo-krčmový polospev-polokrik speváka tomu celému len dodával autentickú atmosféru..."
celý článek zde.

Recenze na "Is fearr an bás" v magazínu Abyss ze 14.4.2008:
"...co me těší nejvíc, nesměřuje k žádné laciné komerční přímočarosti, nebrání se ani alternativním postupům, které jejich rockové podobě keltské hudby evidentně sluší..." celý článek zde. (80/100)

Reportáž z koncertu v Akropoli s kapelou Kofe-In 8.4.2008:
"Hakka Muggies si i v poměrně industrializované Praze dokázali vybudovat svou fanouškovskou základnu u lidí, kteří civilizačními vymoženostmi opovrhují..."
celý článek zde.

Anotace H.M. v hitparádě Inkubátor z února 2008:
"Zdařilá česká alternativa pro ctitele hard rocku šmrncnutého hudbou evropských středověkých bardů, minstrelů, minesengrů a jiných existencí putujících od hradu ke hradu a žebrajících o pár zlatek. Keltský rock s pořádně vytvrzenými kytarovými spodky a flétnou ve stylu Jethro Tull, která se pouští do obdivuhodných melodických eskapád. A jako v žádné pořádné lidové irské dupárně nechybí ani housle."

Recenze na "Is fearr an bás" v Rockmagu z 1.2.2008:
"...zpěv je občas sice trochu falešnější, ale co na tom, o to víc je hudba uvěřitelná. Například při „Son ar chistr“ nebo „Will Ye Go, Lassie“ se už člověk vidí na nějaké ostrovní kalbě..."celý článek zde.

Recenze na Jezevce a bubny v květnovém (2006) Rock&Popu:
"Pražská skupina HM sama sebe cejchuje výstižnou visačkou celtic rock.To konkrétně znamená, že oprašuje tradiční hudbu Irska a Bretaně, ovšem na rozdíl od většiny zdejších "keltských" kapel ji prezentuje v nepoměrně elektrifikovanějším pojetí a flétny, housle či bodhran dává do služeb jinak v podstatě rockového soundu. K některým písním si HM napsali vlastní české texty a pokud bych měl jejich počínání zhodnotit jednou jednoduchou větou, mohla by znít třeba: "Nic extra objevného na tom není, ale celé to působí velice příjemně a sympaticky."
Petr Korál 3*** z 5

Pan Václav Bernard na rinceoiri.aktualne.cz (ke Celtic Circle 2005): "Naprostým „ústřelem“ z mého pohledu byla kapela Hakka Muggies a několik dalších předecibelizovaných kapel..." celý článek zde.
  Opět jsme dokázali zaujmout a vysloužit si tak jako jediní (vedle tří nejvýznamnějších českých "irských" kapel) místo v článku. Zdravíme kolegy z ostatních předecibelizovaných kapel!

Recenze na Rocky Road To Ireland, Pevnost 10/2005: "Je nejspíše pravdou, že to není poslech pro každého, ale věřte, nevěřte, má to šťávu..." celý článek zde.

Z povídání na strasnytygr.wz.cz: "Tmu rozehnala svým rámusem až skupina Hakka_Muggies, na ně jsem byla docela zvědavá a dokonce jsem vylezla ze spacáku. Na rozdíl od předešlých hráli tvrději a hlasitěji, měli flétnistku skřítečka s rolničkami, hezkou houslistku a vikingsky vypadajícího hromotluka v kiltu a možná měl i důchodky nebo papuče nebo co to nosí. Byli fajn. V předešlých ročnících byli takovým zpestřením Happy to meet (úžasní když hráli s Jumping drums), škoda, že se letos nevyskytli."

Z arboria.asf.cz: "Zpracování a aranžmá mě příliš neoslovilo..." celý článek zde.

Z www.beltine.cz: "...ti by udělali nářez snad i z dětské ukolíbavky..." celý článek zde.

www.jcsoft.cz/wulf/akce/beltine/2005: "Pomalu začínalo ráno a tak organizátoři nasadili nejen kapelu s bicími, ale i... hmmm, jak to říci... No, když začínali hrát, jejich zpěvák a hráč na bodhrán řekl: "Teď už spát nechoďte, bylo by to zbytečný." A musel jsem mu dát za pravdu :-)"
  Mimochodem, tenhle Wulf má na webu opravdu krásné fotky.

PERMONIK v diskuzním fóru www.hofyland.cz: "Tak ja teda neco malo napisu k tomu Beltinu. V prvni chvili jsem byl lehce nasran, ze se mi konecne podarilo usnout a nekdo me po dvaceti minutach budi nehoraznyma bicima. Pak me to ale celkem rychle preslo. Prvni instrumentalka byla fakt dobra.(...) Na druhou stranu jsem si prave minuly tyden stezoval, ze neco v tomto duchu v republice zcela postradam. Vsichni se snazi byt hodne historizujici a tak. Chybi tu byt i jen trochu podobne kapely ruznym Corvus Corax, In Extremo, apod."

Anonym na letošním (2005) Beltinu: "Byste mohli být děti Happy To Meet..."
  Doufáme, že se s našimi skororodiči jednou shledáme..

MíXa XXnc, student historie: "Vzpomínám si na první setkání. Bylo to před několika lety na zahradní slavnosti ještě u nás na gymnáziu." Celý článek zde.

Jiří Pobuda (kytarista, Fiannan): "Je to takovej underground štrejchnutej jazzem."

Aleš Váca (CD sběratel): "Je znat citelna inspirace Cruachanem a keltskejma punkovejma kapelama. Urcite se da lecos vylepsit. (...) Zvuk kytary je take dost archaicky, urcite by to chtelo lepsi vybaveni. Co mne osobne vadi je obcasny chrapot zpevaka(...) Bylo to ale dobre a rad si poslechnu dalsi tvorbu.Zvuk byl lepsi, nez jsem cekal."

Petr Kolegar (Pobuďákovo kolega): "...mají šťávu, což je ze všeho nejdůležitější. Je z nich cítit "nasazení", což je také velmi důležité. Mají svůj styl, což je dnes málokdy slyšet. (...)Když porovnám to co jsem teď slyšel a soukromé nahrávky [cenzored..jedné známé punkové kapely] z dob kolem roku 1985, tak jste jedničky."

Anonym (violončelista,student Gymnázia Voděradská ): "Je to to nejlepší, co jsem tu dnes slyšel. I když asi pro většinu lidí ne moc zkousnutelný. Já si teda zkusim určit... neurazíte se? Vy hrajete gothic metal?"

Riki:"My vlastne hrajem folklór..."